Praktyczne wprowadzenie do TDD (Test-Driven Development) w Pythonie

przez | 15 kwietnia 2020

Cześć! Tym razem mam dla Ciebie materiał, o który prosiło sporo osób. Czyli praktyczny poradnik, jak pisać testy jednostkowe w Pythonie.

Ale nie tylko! Nie dość, że będziemy pisać testy jednostkowe, to jeszcze zrobimy to w bardzo przydatnej metodyce Test-Driven Development (TDD).

Przede wszystkim dowiesz się czym jest TDD oraz jak stosować tę metodykę w praktyce. Zobaczysz, jak proste są założenia Test-Driven Development a jednocześnie jak trudno się ich ściśle trzymać – nawet ja w tym filmie próbuję miejscami niepotrzebnie komplikować sobie życie.

Przy okazji pokażę m.in. jak tworzyć testy jednostkowe korzystając z modułu unittest, jak bezpiecznie refaktoryzować kod, jak działa i do czego służy dekorator @property w Pythonie oraz pojawi się też sporo przydatnych skrótów klawiszowych w PyCharmie.

Jest do bardzo długi odcinek, ale jak widzisz jest naszpikowany wiedzą. Nie będzie „lekko, łatwo i przyjemnie”. Jeśli liczysz na bardziej rozrywkowy materiał, to zachęcam Cię do zerknięcia na inne moje materiały 😉 Na przykład na historię Pythona, na któryś z moich vlogów o życiu programisty albo na jeden z wywiadów, które przeprowadziłem z ciekawymi gośćmi.

Ale jeśli chcesz się nauczyć czegoś nowego i dowiedzieć się, jak stosować metodykę, która pozwoli Ci pisać lepszy kod, to zrób sobie coś dobrego do picia, zaparz kawę albo herbatę, rozsiądź się wygodnie i podwiń rękawy, bo czeka nas sporo pracy. Ale będzie warto!

Do dzieła 😀🚀